W 1993 roku, podczas wyścigu Grand Prix na torze w Assen ambitny holenderski motocyklista Gerard Bleeker rozbił swój motocykl. W czasie długiego okresu rehabilitacji, jego myśli skupiały się wyłącznie na jednym: kiedy będzie mógł wrócić na tor i jak szybko naprawi swój motocykl? Wtedy właśnie pojawił się pomysł wykonania platformy motocyklowej, która ułatwi wszelkie prace serwisowe przy motocyklu. Natychmiast przystąpił do działania. Swoje myśli i wizje przeniósł na papier, a następnie wykonał własnoręcznie prototyp. Swoim prototypem podnośnika zainteresował niemiecką agencję bezpieczeństwa znaną jako TUV. Inżynierowie z oddziału TUV w Cologne bardzo entuzjastycznie przyjęli produkt Pana Bleekera, dlatego postanowił on wystąpić o prawa patentowe dla swojego wyrobu. Jak się później okazało Gerard Bleeker wynalazł
i skonstruował najlżejszy hydrauliczny podnośnik na świecie. W grudniu 1994 pan Bleeker założył swoją firmę i nadał jej nazwę GRIP. Zaraz po prezentacji podnośnika na rynku niemieckim okazało się że zainteresowanie produktem przerasta możliwości produkcyjne firmy Pana Bleekera. Dlatego postanowił on przenieść część produkcji do Polski, a w szczególności do Krakowa.

W 1996 roku niemieckie wydawnictwo „Motor presse verlag Stuttgart” zorganizowało międzynarodowy test hydraulicznych podnośników motocyklowych.
Brało w nim udział 14 firm w tym GRIP. Większośc firm miała duże doświadczenie i olbrzymie zaplecze techniczne,
a jednak to właśnie produkt GRIPA został wybrany jako test winner.
Rezultaty zostały opublikowane w magazynie motocyklowym MOTORAD 12/96.

 

W tym samym czasie Pan Bleeker wynalazł swój model ręcznego podnośnika pod wahacz i rolki wahacza do tyłu
i pod główkę ramy do podnoszenia przodu motocykla.
Żaden inny tego typu podnośnik nie posiada uchwytów na zaciski hamulcowe, zaczepów na nakrętki i miejsca
na tuleje i śruby odkręcane podczas prac serwisowych przy motocyklu.

 

W 1999 roku ponownie ten sam magazyn „motor presse verlag Stuttgart” zorganizował test dla ręcznych podnośników motocyklowych i ponownie podnośniki GRIP zostały wybrane jako TEST WINNER!! Przeważyła jakość wykonania produktu i lekkość ponoszenia i waga produktu.